Lifestyle

7 rad, jak pielęgnować cerę zimą

Temperatury powoli przesuwają się coraz bliżej zera, więc przyszedł czas na zastanowienie się, co mogłabyś zrobić dla swojej cery. Częste przejścia z ciepła do zimna bowiem wcale nie wpływają na nią korzystnie. Spróbuj skorzystać z naszych rad a w ogóle nie poczujesz chłodu!

W zimnych miesiącach cera bardzo cierpi, dlatego bardzo ważne jest, by wiedzieć, jak o nią prawidłowo dbać, aby nie była popękana, wysuszona i ogólnie podrażniona. Dlaczego jednak tak się dzieje? Nasz organizm składa się w jakichś 60% z wody a kiedy wystawiamy się na niskie temperatury, woda szybciej odparowuje z ciała, zmniejsza się produkcja sebum (łoju skórnego), a skóra traci swoja naturalną elastyczność i jędrność. Właśnie dlatego zimą wiele kobiet skarży się na szorstką skórę, jej podrażnienie i najróżniejsze reakcje alergiczne.

1. Pamiętaj o piciu

Aczkolwiek możesz odnosić wrażenie, że zimą w ogóle nie odczuwasz pragnienia, a tym samym nie dbać o regularne uzupełnianie płynów, w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Im więcej będziesz pić, zwłaszcza zwykłej wody, tym elastyczniejsza i bardziej jędrna będzie Twoja skóra.

2. Zakup specjalne kosmetyki

Każda z nas przyzwyczaiła się do swoich ulubionych kosmetyków, czy to chodzi o kosmetyki do makijażu, czy kremy. Jednak gdy tylko temperatury spadną do zera, trzeba zakupić preparaty przeznaczone na tę porę roku. Są to głównie tłustsze kremy, w żadnym wypadku nie nawilżające, ponieważ cera wysusza się zimą bardziej niż w innych porach roku.

3. Nie lekceważ siły słońca

Promienie słoneczne nie pieszczą nas – co prawda – tak intensywnie, jak latem lub wiosną, mimo to mogą być naprawdę silne. Szczególnie, gdy systematycznie jeździsz w góry. Dlatego nie zapomnij chronić twarzy odpowiednimi kremami do opalania z wyższym filtrem UV i okularami przeciwsłonecznymi.

4. Uzupełniaj istotne witaminy

Organizm ogólnie potrzebuje zimą zwiększyć pobór witamin. Podobne wymagania ma i nasza cera. Ta potrzebuje zwłaszcza witamin: A, C i D. Witaminę A znajdziesz na przykład w tłuszczu rybnym, kapuście lub kukurydzy. Witaminę C zaś w cytrusach, kalafiorze lub szpinaku a witaminę D w tłuszczu rybnym, w mleku i wątróbce.

5. Wymień swoje kosmetyki do makijażu

Nawet kosmetyki dekoracyjne nie obejdą się – niestety – bez zmian i drobnych modyfikacji. Dlatego odwiedź najbliższą drogerię i zaopatrz się raczej w płynny podkład z efektem nawilżającym. Jeśli będziesz unikała preparatów matujących i prasowanego pudru, osiągniesz zdrowy i świeży wygląd cery.

6. Pielęgnuj wrażliwe wargi

Używasz zimą szminki, błyszczyku, balsamu do ust czy w ogóle nie dbasz o swoje usta? Jeśli dotąd nie przejmowałaś się ich zdrowiem, trzeba się nad tym pochylić. Wargi trzeba bowiem smarować nawet kilka razy dziennie, ponieważ z powodu swojej cienkiej skóry nie potrafią sobie w ogóle radzić z zimnem. Systematyczne smarowanie zapobiega pieczeniu i pękaniu.

 7. Nie zapominaj o dłoniach

Zimne powietrze negatywnie wpływa na nasze paznokcie i ręce, nawet gdy nie ma mrozu. Paznokcie są potem połamane i rozdwojone a ręce popękane i łuszczące się. Przed każdym wyjściem na zewnątrz pamiętaj o zabraniu rękawiczek. Regularnie używaj też kremów odżywczych, np. z masłem shea. Nawilżaniu pomaga też np. cotygodniowy peeling.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *