Nowoczesny rodzic

7 sposobów na uniknięcie grypy

Jesień już się powoli rozpędza, co z pewnością każdy z Was już zauważył. Spadają temperatury, pojawia się pierwszy katar, a w sklepach zauważalne jest już zwiększone zapotrzebowanie na czosnek. Jak oprzeć się jesiennemu osłabieniu i nie dać się grypie? Przygotowaliśmy dla Was 7 wskazówek.

 1. Chusteczki higieniczne

Większość z nas wyrobiła już w sobie nawyk, żeby zawsze mieć przy sobie jednorazowe chusteczki higieniczne. Niestety zdecydowana większość zapomina o tym, że one rzeczywiście powinny być JEDNORAZOWE! Po każdym użyciu, powinniśmy wyrzucać zużytą chusteczkę, żeby nie dopuścić do rozptrzestrzeniania się bakterii.

 1. Termofor

Ten cudowny wynalazek może Wam pomóc nie tylko podczas chroby. Zadbaj o to, by Twoje dziecko zawsze kładło się spać do ciepłego łóżka. Wystarczy tylko przed kąpielą włożyć pod kołdrę termofor wypełniony gorącą wodą.

 1. Mydło antybakteryjne

Tak, nie każde mydło jest antybakteryjne! Kupując mydło do rąk zwróć uwagę na to, by wybrać to, które rzeczywiście ma właściwości antybakteryjne. W okresie wzmożonych zachorowań ważne jest, by przykładać się do higieny i myć ręce po każdym przyjściu do domu i przed każdym posiłkiem. Spróbuj wyrobić w swoim dziecku odpowiedni nawyk, który zostanie mu na całe życie. Brzmi niewiarygodnie? Poczytaj jak tego dokonać w artykule: A rączki umyte?

 1. Higiena poza domem

25770-8594008878348Nie zawsze masz możliwość umyć ręce będąc gdzieś na zewnątrz, a zarazki czają się naprawdę wszędzie. Warto mieć zawsze przy sobie chusteczki antybakteryjne lub żel antybakteryjny, by szybko oczyścić ręce z bakterii lub zdezynfekować często używane przedmioty.

 1. Nawilżacz powietrza

Umieść na kaloryferze zbiorniczek z wodą i dodaj do niej olejek eukaliptusowy. Ważne jest, żeby dbać o odpowiednią wilgotność w mieszkaniu. Suche powietrze źle wpływa na śluzówkę nosa, przez co znacznie łatwiej jest złapać infekcję. Na rynku dostępne są również całe urządzenia, które mają kilka programów i utrzymują odpowiednią wilgotność na stałym poziomie.

 1. Rosół

Rosół w niedzielę do podstawa, o tym nie trzeba nikomu mówić. Ale! Zamróź kilka porcji tego złocistego wywaru, by mieć go zawsze pod ręką i szybko zareagować w przypadku pierwszych objawów przeziębienia. Czasem można zwyciężyć z chorobą jeszcze zanim się rozwinie, a domowy rosół jest jedną z najsilnieszych broni.

 1. Witaminy i domowa profilaktykamiód

Regularne przyjmowanie witaminy C i preparatów z rutyną w zwyczaju powinien mieć każdy z nas. Może nie pomogą one za wiele, gdy choroba zaatakuje już organizm, ale mają świetne działanie profilaktyczne.

Nie zapominaj również o miodzie. Dodawaj go do herbaty zamiast cukru, ale pamiętaj, by poczekać aż jej temperatura spadnie poniżej 41 stopni. Możesz również przygotować specjalny napój miodowy o działaniu profilaktycznym. Oto przepis:

Składniki:
 • ½ szklanki letniej wody
 • 1 łyżeszka miodu
Przygotowanie:
 1. Wieczorem do szklanki z letnią wodą dodaj łyżeczkę miodu. Nie mieszaj zawartości szklanki.
 2. Całość pozostaw pod przykryciem.
 3. Rano przemieszaj powstały napój i wypij go na czczo.

owieczka-przeziebienie

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *