Nowoczesny rodzic

Domowe triki – jak wykorzystać proszek do pieczenia?

Sprytna gospodyni zawsze ma swoje własne sposoby na nietypowe wykorzystanie jakiegoś produktu. Tym razem przyjrzeliśmy się proszkowi do pieczenia. Zobacz jak bardzo jest przydatny i jak wiele możesz zrobić dzięki niemu.

proszek51. Mycie zębów.

Jeśli skończyła Ci się pasta do zębów, a śpieszysz się na ważne spotkanie i nie masz czasu, żeby polecieć do sklepu, mamy na to radę! Wymieszaj jedną łyżeczkę proszku do pieczenia z 1 łyżeczką wody. Taką pastą spokojnie możesz czyścić zęby.

proszek32. Odświeżanie szafy

Połóż w szafie jedno opakowanie proszku do pieczenia. Będzie on absorbował nieprzyjemne zapachy, a Twoje ubranie pozostanie cały czas świeże.

proszek23. Usuwanie zabrudzeń i plam

Nanieś sodę na wilgotną ściereczkę lub szczoteczkę do czyszczenia zębów, a usuniesz np. rysunki namalowane kredkami woskowymi ze ściany lub zabrudzenia pozostałe w fugach. Używaj go również do czyszczenia plam na porcelanie i zastawie stołowej. Aby przywrócić np. połysk na sztućcach, użyj ciepłej wody i zawiń w folię aluminiową.

proszek64. Ukrywanie nierówności na ścianach

Zmiksuj proszek do pieczenia z białym klejem. Mieszankę zastosuj go do pęknięć i dziur w ścianie, nakładaj najlepiej szpachelką

proszek15. Odświeżeanie dywanu

Posyp proszkiem do pieczenia dywan i odczekaj 15 minut. Po odkurzeniu dywan będzie świeży.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *