Zza kulis

Doradczyni laktacyjna radziła mamom

Na zakończenie Tygodnia Karmienia Piersią przygotowaliśmy dla mam szkolenie z doradczynią laktacyjną. Cała akcja miała miejsce w przyjemnej kawiarni na warszawskim Wilanowie. Przygotowaliśmy dla mam poczęstunek, orzeźwiające napoje oraz drobne upominki.

Pomimo upalnej pogody dojechały również przyszłe mamy, które przed porodem chciałyby się odpowiednio przygotować do karmienia swoich maluszków. Bardzo mile zaskoczyło nas to, jak odpowiedzialnie mieszkanki Warszawy przygotowują się do roli matki.

rsz_kojící_seminář-1

Czym zajmowaliśmy się na szkoleniu?rsz_img_8127-1

Wprowadzeniem do karmienia piersią – przestawiliśmy mamom praktyczne rady, które przydadzą im się podczas pierwszego kontaktu z dzieckiem. Wiedzą już jak zadbać o jakość pokarmu, jak suplementować możliwe niedobory, itd.

  • Psychologią karmienia – mówiliśmy o tym jak ważne jest odpowiednie nastawienie. Uczestniczki wiedzą już, że karmienia piersią nie należy się bać, jak przygotować rodzinę do tego, by była dla niej wsparciem, gdyby okazało się, że pojawiają się trudności.
  • Techniką karmienia – przedstawiliśmy różne techniki w zależności od wielkości piersi i pozycji. Każda uczestniczka szkolenia mogła nabyć praktyczne zdolności, nie zabrakło nam i sztucznej piersi :-)
  • Pytaniami uczestniczek.

Pytania przyszłych mam były przeróżne. Najwięcej z nich dotyczyło odpowiedniej diety – co można jeść, a co jest kategorycznie zabronione, jak spożywane potrawy wpływają na smak mleka, które pokarmy zwiększają laktację.

Koláž-

Na koniec szkolenia dzięki marce NUK przekazaliśmy uczestniczkom drobne upominki, które z pewnością przydadzą się każdej przyszłej mamie – butelkę dla dziecka, wkładki laktacyjne oraz smakołyki dla kobiet karmiących piersią.

Dárečky (1)

Dziękujemy pięknie za udział!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *