Ciąża

Gdy górę biorą emocje…

Emocje są naturalną częścią naszego życia, ich intensywność zależy od sytuacji.

Jednym z nich są narodziny. Jest to wyjątkowy czas którego doświadczamy dla nas, naszego dziecka i rodziny.

Czego możemy się spodziewać ?

Poród to proces, który wymaga, poza dużym wysiłkiem fizycznym także wewnętrznej siły, cierpliwości, determinacji i wytrwałości, ale jest także procesem którego nie da się zaplanować, więc jakby naturalnie towarzyszą temu emocje.

Ważne jest, żeby emocje nie wzięły góry.

Czego się spodziewać przed porodem i po

W ostatnich miesiącach ciąży, gdy zbliża się czas porodu zaczyna wszystko się zmieniać.

Niektóre kobiety w ciąży są przyzwyczajone do noszenia brzucha, i nie przeszkadza im to, ale innie nie mogą się doczekać, ” kiedy to będzie.”

Oczywiście, w tym czasie odczuwasz przyjemność, radość w oczekiwaniu na spotkanie z dzieckiem, ale z drugiej strony towarzyszy przyszłej matce uczucie strachu i niepokoju: Co się stanie? Jak sobie poradzisz? Kiedy będzie już na świecie?

Lęk jest typowy dla młodych matek, które nie doświadczyły porodu i ich obawy są związane z samym porodem i emocje z nim związane w dużej mierze biorą się z nieznanego.

Nawet jeśli wiesz, że największą niewiadomą jest ból, to nie wiesz, jaki będzie. Bóle porodowe różnią się od innych rodzajów bólu i pewnie o nich słyszałaś ze sto razy. Jednak, gdy będziecie go znali z własnego doświadczenia, zrozumiecie, o czym inne mamy mówiły.

Strach charakteryzuje się obawą przed czymś nieznanym, kiedy możemy jasno opisać, czego się boimy.

Dlatego też strach dotyczy także wieloródek, które mają co najmniej jednen poród za sobą, ich strach może być przypisany do konkretnej sytuacji.

Ale nawet nowe matki mogą być w stanie wyrazić przykład strach pewnych zabiegów medycznych, które już przeszły w przeszłości, ale w innym kontekście (np .: kroplówka, zastrzyki …), albo boją się personelu medycznego lub samego szpitala (hałas, zapach…) itd.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *