микрозайм на карту займы мигкредит
Ciąża

Kiedy dziecko zwleka z przyjściem na świat…

kiedy dziecko zwleka z przyjsciem

Nastał ten długo oczekiwany dzień. Wyrwałaś z kalendarza kartkę z terminem porodu a tu wciąż nic się nie dzieje. Przede wszystkim nie panikuj, wszystko będzie dobrze. Tylko 5% dzieci rodzi się dokładnie w terminie. Jeśli dziecko zwlekałoby z przyjściem na świat przez kolejny tydzień – dwa, lekarz wywoła poród.


Jak możesz naturalnie wspomóc wywołanie porodu? Zaprezentujemy Ci kilka absolutnie nieszkodliwych pomysłów (potwierdzi to i lekarz). Nie muszą jednak zadziałać u każdej kobiety – przecież każda z nas jest inna.

Relaksacja

Usiądź sobie na chwilkę spokojnie w zaciemnionym pomieszczeniu, abyś miała czas na zrelaksowanie się. Przywołaj w sobie poczucie pewności, że masz już chęć urodzić. Zastanów się, czy nie masz nadmiernych obaw z powodu porodu. Strach bowiem mógłby stłumić jakiekolwiek czynności. Nie ma drogi powrotnej. Dzieciątko jest przygotowane a Ty chcesz je wydać na świat. Strach nie może Cię w tym ograniczać.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Dobre samopoczucie

Postaraj się o stworzenie spokojnej i pełnej miłości atmosfery. Bądź szczęśliwa, pogodna i staraj się, by Twoi bliscy też tacy byli. Możliwe, że dziecko potrzebuje poczuć, że jest oczekiwane na świecie, że wszyscy nie mogą się go doczekać i że będą je kochać.

Ruch

Nie unikaj ruchu, nawet w bardziej żwawym tempie. Dwa razy dziennie wybierz się na dłuższy spacer, “kręcąc się” jednak w pobliżu domu, aby uniknąć sytuacji, w której będziesz sama daleko w lesie, bez zasięgu. Jeśli Twoja ciążą przebiega bezproblemowo, nic nie stoi na przeszkodzie, że się troszkę zmęczysz. Jeśli sobie z tym poradzisz, wspinaj się też regularnie po schodach. Posprzątaj mieszkanie, aby je przygotować na przyjście nowego członka rodziny.

Stymulacja brodawek

Kilka razy dziennie stymuluj brodawki. Możesz iść pod prysznic i delikatnie je masować pod ciepłą wodą. Niegdyś zalecało się masaż brodawek i ich wyciąganie w celu przygotowania ich do roli karmienia. Obecnie nie zaleca się tej metody, bowiem może ona wywołać przedwczesny poród (wspiera to naturalne wydzielanie oksytocyny i skurcze macicy). Tobie jednak nie grozi już przedwczesny poród, wręcz przeciwnie – marzysz o nim!

Kochanie się

Urządźcie sobie z partnerem piękny wieczór i nie wzbraniajcie się przed zbliżeniem. Jeśli lekarz nie zakazał Ci seksu z jakiegoś ważnego powodu zdrowotnego, możesz być aktywna seksualnie do ostatnich dni przed porodem (dopóki nie odejdzie czop śluzowy), oczywiście pod warunkiem, że jest to dla Ciebie przyjemne.

Jeśli i teraz seks sprawia Ci przyjemność, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Zbliżenie w okolicy terminu porodu jest najskuteczniejszym naturalnym czynnikiem go wywołującym, ponieważ oprócz mechanicznej stymulacji szyjki macicy dochodzi (pod wpływem hormonów zawartych w nasieniu) do jej zmiękczenia i otwarcia. Nie oczekuj natychmiastowego efektu. Zapewniamy jednak, że najprawdopodobniej dość szybko nadejdzie…

Poprzedni artykuł10 rzeczy które należy zrobić przed porodemNastępny artykułUrodziny na świecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *