Kreatywny dzień, Lifestyle

Ozdoby Wielkanocne

Podczas Świąt Wielkanocnych jajko zajmuje honorowe miejsce na każdym stole. Obok baranka, piaskowych babek i pysznych mazurków, ponieważ jajko to symbol nowego, odradzającego się życia.

Pisanki

Pomyśl o wydmuszkach, nie musisz specjalnie marnować jajek wystarczy, że użyjesz te które pozostaną Ci po jajecznicy :) Dzieci uwielbiają kreatywne zabawy, dlatego warto poświęcić chwilę na przygotowanie ozdób wielkanocnych z ich udziałem. Ozdabianie kruchych wydmuszek nauczy dziecko cierpliwości, ponieważ dużo łatwiej jest malować całe, pełne jajko.

Wiszące pisanki

Przygotuj kilka wydmuszek, przybory do malowania np. mazaki, pisaki czy cienkopisy i tasiemki o szerokości ok. 1 cm. Ozdób pisanki wg własnego pomysłu rysując bazie, kurczaczki, zajączki albo kolorowe wzorki. Następnie przygotuj kilka wstążek, utnij potrzebną długość, pamiętając, że będziesz je zawieszać np. na oknie. Zawiąż koniec tasiemki w supełek i przewlec tasiemkę od dołu wydmuszki do góry. Pamiętaj, aby dobrać odpowiedni kolor wstążki do wystroju mieszkania, otrzymasz wtedy pasujące do wnętrza ozdoby.

Oklejanki

Możesz użyć całych jajek albo wydmuszek (polecamy wydmuszki) i przy użyciu kleju i kolorowych skrawków papieru np. wycinanki, stworzyć oklejane pisanki. Możesz użyć starych, kolorowych gazet, w których dziecko na pewno odnajdzie kolorowe przestrzenie, które z łatwością wykorzysta. Do oklejania możesz użyć także płatków kwiatów czy włóczki.

O kraszankach, czyli tzw. byczkach przeczytasz na blogu jeszcze w tym tygodniu, to pisanki, które powstają w wyniku barwienia naturalnymi barwnikami, powstałym np. z czerwonego buraka czy cebuli. Możesz przygotować takie jednokolorowe pisanki i ułożyć je w koszyczku z serwetką.

Zasiej rzeżuchę

Przygotuj spodek lub talerzyk i kawałek waty, rozłóż na nim watę i zalej wodą, następnie rozsyp nasiona. Utrzymuj ciepło i wilgoć watki, a na pewno wyhodujesz zielona rzeżuszkę. Możesz ją także zasiać w doniczce.

Kup albo zrób żółtego kurczaczka. Przygotuj długą wykałaczkę, następnie wytnij z papieru kształt małego kurczaczka, dziecko może narysować oczy i pokolorować go na żółto. Potem przyklejcie go do wykałaczki i wbijcie w doniczkę z rzeżuchą.

Zielona trawka-podstawka na jajka

Wytnij z białego papieru lub w kolorze zielonym długi prostokąt o szerokości 4cm. Następnie, górną połowę prostokąta ponacinaj tworząc paseczki, jeden przy drugim, tak aby wyglądały jak trawa. Przymierz „trawkę” do jajka i oklej je dookoła, tworząc podstawkę, paseczki trawki możesz rozłożyć dookoła, albo pozostawić, tak aby sterczały do góry.

Świeczki

Świecę wielkanocną możesz kupić w kościele. Dodatkowo możesz zakupić kolorowe świeczki w kształcie jajeczek, które przydadzą świątecznego nastroju podczas śniadania wielkanocnego oraz równie łatwo wkomponujesz je do innych dekoracji.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *