Lifestyle, Nowoczesny rodzic, Prawa ręka na zakupach

Pilch – marka, której możesz zaufać

Bezpieczeństwo, kreatywność, jakość, ekologia, edukacja i… dobre bo polskie. Tak można scharakteryzować zabawki marki Pilch.

20160205_Email_290x250_pilch_pl

Polskie zabawki

Zabawki marki Pilch są produkowane w Polsce od 1991 roku w przedsiębiorstwie założonym przez Romana Pilcha. Dzięki temu masz gwarancję, że materiał użyty przy produkcji jest naturalny i bezpieczny. Marka wykorzystuje jedynie najwyższej klasy drewno. Producent dba nie tylko o estetykę ale również jakoś obróbki i unikalność końcowego procesu.

Produkty marki Pilch to marka łatwo rozpoznawalna i doceniana przez ekspertów. Zabawki zdobyły kilka nagród w dziedzinie zabawek edukacyjnych, posiadają certyfikat jakości i zdobyły także złoty medal na Międzynarodowych Targach Zabawek itd.

Ostatecznym celem jest stworzenie gier i zabawek, które pozwolą rodzicom i dzieciom spędzić więcej czasu przy wspólnym: uczeniu się, rozwoju i zabawie w tym samym czasie.

Materiał – naturalne drewno110024-5902596180140

Drewno to naturalny oraz przyjazny dla środowiska budulec i bardzo przyjemny w dotyku. Ponadto ma ładny zapach, naturalna temperaturę i długo wytrzyma. Drewniane zabawki to rozsądny wybór. Pilchowskie produkty to wyłącznie drewno z najczystszych lasów.

 

Rozwój dziecka na pierwszym miejscu

Starannie wybrane zabawki i materiały do nauki mają bezpośredni wpływ na sposó110130-59025961805772b postrzegania świata przez dzieci, w którym żyją i którego są częścią. Właściwy dobór zabawek stymuluje rozwój emocjonalny i kreatywność.

Marka Pilch wspiera rozwój dziecka za pomocą techniki Montessori. Przy tworzeniu nowych zabawek biorą udział nie tylko projektanci, ale także eksperci z dziedziny pedagogiki i psychologii a także rodzice.

Klocki to najlepsza zabawka

Jakie zdolności rozwijają klocki? Przede wszystkim wpływają na wyobraźnię i kreatywność, dziecko samo tworzy konstrukcje i buduje swój własny świat. W zestawie znajdują się różne kształty – walce, trójkąty, mostki i prostopadłościany co pomaga rozwijać koordynacje wzrokowo-ruchową i orientacje przestrzenną.

Taka wszechstronna zabawa wymaga precyzji i skupienia, dziecko najpierw sortuje zabawki a potem układa z nich wysoką wieżę lub inne skomplikowane konstrukcje. Dziecko nabywa również zdolności z zakresu orientacji przestrzennej, uczy się co to znaczy ustawić coś „wyżej”, „niżej”, „pod spodem”, „z lewej strony”. Nauka przyjdzie łatwiej, gdy dziecko będzie mogło zilustrować swoje wrażenia za pomocą własnych budowli.

Manipulowanie klockami w oczywisty sposób wpływa na zdolności manualne malucha a pojedyncze klocki mogą posłużyć jako pretekst do nauki liczenia i prostych operacji matematycznych.

DSC_6106

Produkty polskiej marki Pilch znajdziesz TUTAJ :)

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *