Kreatywny dzień

Kreatywne zabawy podczas adwentu

Za dwa tygodnie Boże Narodzenie, a świąteczny entuzjazm da się zauważyć chyba wszędzie. Pogoda nie zawsze zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, dlatego przygotowaliśmy dla Was  pomysły na zajęcie małych wiercipięt podczas oczekiwania na Święta. Mamy nadzieję, że kartka świąteczna, domowy papier i świecznik przyniosą Wam radość i będą cieszyć oczy przez całe święta.

Świąteczne pocztówki

Zrób wyjątek w dzisiejszych rozpędzonych czasach poczty elektronicznej i wiadomości SMS i wyślij swoim bliskim świąteczne życzenia na pocztówce. Będzie bardziej wartościowa, o ile wykonasz ją – z miłością i entuzjazmem – ze swoim dzieckiem.

Będziesz potrzebowała czegokolwiek, co sprawi, że pocztówka będzie wyjątkowa. Najmłodszym dzieciom wystarczą kredki woskowe lub ołówkowe. Starsze dzieci mogą naklejać kawałki pociętego papieru (np. świątecznego), koraliki, kawałki materiału itd. Mogą też, z pomocą rodziców, wyciąć według szablonu proste motywy. Wyjątkową pocztówkę uzupełnij w życzenia, włóż do koperty i wyślij! Zobaczysz, ile przyniesie Wam to radości!

Świąteczny papier

Możesz zrobić z dzieckiem w domu papier świąteczny. Zażyjecie przy tym mnóstwo radochy a gotowy papier możesz wykorzystać do wykonania pocztówek, życzeń i wizytówek na prezenty. Wyobraźnia nie zna w tym przypadku granic! Przygotuj się, będziemy targać, gotować i mieszać.

Będziesz potrzebowała starego papieru (gazety, czasopisma, papier pakunkowy), wiaderka, miksera, łyżki do mieszania, wałka, kawałka płótna, gąbki, kartonu z pudełka, drewnianej ramki, w której jest rozpięta drobna siatka.

Stary papier podrzyj na malutkie kawałki. Wierz nam, że w tej części programu Twoje dziecko odnajdzie się najlepiej. Kawałki papieru pozostaw na kilka godzin w wodzie. Potem zmiksuj je na „puree”. Jeśli mieszanka jest zbyt gęsta, dodaj jeszcze wody, tak, aby miała mniej więcej gęstość śmietany. Niewielką ilość mieszanki rozłóż na ramce, pilnując, by warstwa była dość cienka. Nadmiar wody wyciśnij gąbką. Tak przygotowaną kartkę papieru przełóż na karton i wyciśnij z niej wałeczkiem wodę przez płótno. Możesz też przeprasować. Na koniec pozostaw do zupełnego wyschnięcia.

Malowany świecznik

Skocz do sklepu zabawkowego lub papierniczego i zakup farbki do szkła. Biorąc pod uwagę to, że będziemy wykonywać świąteczne świeczniki, nie zapomnij dokupić też złotej i srebrnej farbki, ewentualnie farbek z brokatem.

Będziesz więc potrzebowała farbek do szkła, kilku szklanych słoików w różnych rozmiarach (np. po deserkach, marmoladzie czy ogórkach) i ogromnej porcji fantazji. Wybieraj głównie kolory świąt, czyli czerwień, złoto, srebro, biel lub zieleń.

Młodszym dzieciom możesz przygotować szablony na słoikach, aby mogły jedynie pokolorować obrazki. Swoje dzieła pozostaw do wyschnięcia. Potem postaw je na parapecie, włóż do nich świeczki herbaciane, zapal i rozkoszuj się nieskończenie magiczną atmosferą, którą stworzy migające światełko.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *