Lifestyle, Nowoczesny rodzic

POTWIERDZONE! BYCIE MAMĄ = PRACA NA 2,5 ETATU!

Często słyszymy, że bycie mamą to praca na pełen etat. To stwierdzenie jest już jednak nieaktualne. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyniki przeprowadzonych niedawno badań, przekonamy się, że praca mamy jest pracą na minimalnie na 2,5 etatu!

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili niedawno badania na liczącej 2000 osób grupie matek dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Wyniki badań dostarczyły wielu interesujących informacji na temat tego, często niedocenianego zawodu, jakim jest BYCIE MAMĄ. Trudno w to uwierzyć, ale prace związane z matczynymi obowiązkami zajęły badanym mamom średnio aż 98 godzin tygodniowo! Biorąc pod uwagę fakt, że klasyczny pełen etat wynosi 40 godzin na tydzień, każda mama odpracuje około 2,5 raza więcej tego czasu! W dodatku pracuje średnio 14 godzin dziennie i oczywiście nie ma mowy o wolnych weekendach!

Standardowy dzień pracy badanych mam rozpoczynał się zazwyczaj o godzinie 6:23 rano i kończył o 20:31 wieczorem. Mamy wykonywały swoje obowiązki także w wolnym czasie oraz w weekendy. Niełatwo by było znaleźć drugie, równie ciężkie zajęcie. Nie bez powodu o byciu mamą mówi się często, że jest to zadanie, które o czas nie pyta…. W rzeczywistości jest to praca non stop.

Trochę niepokojący jest fakt, że 40 % badanych mam ma wrażenie, jakby życie składało się z niekończącej się listy zadań, a 70% przyznało, że czuje silny nacisk na to, aby swym pociechom zapewniać zdrowe posiłki. Oba aspekty są bez wątpienia bardzo stresujące.

Jeżeli chodzi o czas wolny, większość mam wyznała, że ma około 1 godziny i 7 minut dziennie czasu tylko dla siebie. Spędza go głównie w łazience – jedynym miejscu, w którym jest szansa na brak towarzystwa.

Badający skupili się także na sprawdzeniu, co najbardziej pomaga mamom w wypełnianiu ich obowiązków i zadań. Długa lista matczynych SOS zawierała: dziadków, wino, godną zaufania nianię, chusteczki nawilżane, zdrowe gotowe posiłki, jedzenie na wynos, które można kupić w trakcie podróży, zabawki, iPad, oraz usługę on-line video Netflix, zarówno dla dzieci, jak i dla mam. Wśród 20 najczęstszych odpowiedzi znalazła się także kawa, możliwość krótkiej drzemki oraz umiejętność zmiany barwy głosu na zawołanie – zalety ostatniej cechy zna z pewnością każda mama….

A jakie są wasze SOS i sprawdzone patenty? Piszcie nam w komentarzach, co wam pomaga w wykonywaniu tego trudnego zawodu, którym jest bycie mamą!  Bez względu na to, czy w swojej roli masz blisko, czy też daleko do statystycznej mamy z amerykańskich badan, nie zapominaj, że bycie mamą to najważniejsza i najsensowniejsza praca na świecie!

A o to, aby życie mam było lżejsze i przyjemniejsze, z największą troską dbamy my –Feedo.pl !

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *