Prawa ręka na zakupach

RECENZJA: Mój pierwszy zestaw prezentowy, czyli żyrafa Sophie

O żyrafce Sophie od firmy Vulli słyszałam wielokrotnie. Ta kultowa zabawka od 50 lat zdobywa serca niemowlaków we Francji i na całym świecie. Nie spodziewałam się, że mój synek tak szybko dołączy do grona fanów małej żyrafy.

Co zawiera zestaw?

Zestaw prezentowy, który testowaliśmy zawiera klasyczną żyrafę oraz gryzak. Całość zapakowana jest w bardzo eleganckie pudełko. Do zabawek dołączono gustowną torebkę prezentową oraz kartkę, na której możemy zamieścić nasze życzenia skierowane do obdarowanego niemowlęcia.

Jest to świetnie skompletowany zestaw prezentowy, który naprawdę robi wrażenie swoją delikatną i stonowaną kolorystyką. To zdecydowanie najbardziej elegancki zestaw z zabawkami jaki do tej pory widziałam.

Kultowa żyrafa Sophie

O samych zabawkach można przeczytać wiele w sieci. Ciekawe, że kultowy wygląd żyrafy jest niezmienny od kilkudziesięciu lat. Najważniejszym argumentem przy jej wyborze były dla mnie materiały, z których jest wykonana: naturalny kauczuk i farby spożywcze, które zapewniają bezpieczną zabawę mojemu dziecku. Obawiałam się jedynie, że delikatne kolory zabawek mogą nie być intrygujące, ale okazało się, że Kazio uwielbia obie żyrafkowe zabawki.

Duża Spohie jest mięciutka i posiada piszczałkę. Dźwięk piszczałki wyzwalany jest nawet przy lekkim ściśnięciu, więc w trakcie zabawy wielokrotnie zaskakuje Kazia swoimi dźwiękami. Jej nóżki, pyszczek czy różki są zakończone zaokrągleniami, nie mam obaw, że zabawka zrani delikatne dziąsła dziecka. Jej długa szyja i nogi sprawiają, że dziecku łatwo ją chwycić, przekładać z rączki do rączki i wkładać do buzi.

Gryzak ma rewelacyjny kształt. Półokrągłe uchwyty ułatwiają dziecku chwycenie zabawki i mają tłoczenia w prążki i kropki. Dzięki temu nie ślizgają się, a faktura ta jest dodatkowo ciekawa w trakcie gryzienia. Gryzak łatwo zapiąć do zawieszki, dzięki czemu nie zgubi się na spacerze, a jego niewielki rozmiar zachęca do zabierania go ze sobą.

I ten zapach…

Producent żyrafy zachwala jej naturalny zapach, który zauważają niemowlęta czy miękki dotyk. Nie wiem czy to one są powodem, dla którego Kazio polubił żyrafki dużo bardziej niż inne zabawki. Chętnie po nie sięga, a gryzak dzięki wyjątkowej poręczności jest obecnie ulubionym towarzyszem Kaziowych spacerów.

Za recenzję dziękujemy Pani Ewelinie, mamie Aleksandra i Kazia :-)

Żyrafkę Sophie możesz znaleźć tutaj

Inne produkty marki VULLI tutaj

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *