Prawa ręka na zakupach

RECENZJA: Piaskownica w domu, czyli testujemy piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny. Trudno określić, czy to faktycznie zabawka dla dzieci, bo zapewniam, że jako osoba dorosła mam z nim tyle samo frajdy, co moja 3 letnia córka :)

Co to jest?2016-08-30 11-11-09

Sam piasek kinetyczny i jego idea jest już chyba wszystkim znany. Dla mnie to jeden z lepszych sposobów na kreatywną i pobudzającą wyobraźnię, zabawę dla dziecka.

Idealny pomysł na wspólne rodzinne popołudnia, jak i wieczory. W domu, na powietrzu, gdziekolwiek.

Piasek kinetyczny Sands Alive jest wykonany tylko z naturalnych materiałów, więc możemy bawić się bez obaw o jakieś uczulenia, czy inne schorzenia.

2016-08-30 11-58-18_2Producent zapewnia, że piasek nie brudzi i rzeczywiście tak jest. Z ubrań możemy go bez problemu strzepnąć, czy wyprać, a z podłogi, nawet dywanu, bez większego problemu odkurzyć, bo nie ukrywam, że przy samej zabawie, nawet jeśli staramy się uważać, to piasek i tak w sporej ilości się wszędzie rozsypuje.

Jak się bawiliśmy?

Zabawa piaskiem kinetycznym Sands Alive jest jedną z tych, która chyba nigdy się nie nudzi. W wymyślaniu pomysłów na to, co można stworzyć za pomocą piasku, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Producent oprócz samego magicznego piasku Sands Alive daje nam w opakowaniu też kilka foremek, dzięki którym tworzymy z piasku kształty, a za ich pomocą możemy zrobić całe budowle.

2016-08-30 11-05-02

Wszystko, co zbudujemy nie rozpada się tylko pozostaje w nienaruszonym stanie, a delikatność piasku sprawia, że z foremek odciskają się nawet najmniejsze i najdrobniejsze detale.

Dziecko w wieku 3-4 lat ucieszy się oczywiście z samego przesypywania, czy już nawet dotykania piasku, ale starsze dzieci na pewno znajdą pomysł na ciekawe zastosowanie kształtów z foremek.

Ogromną zaletą piasku Sands Alive jest jego miękkość (jest niesamowicie przyjemny w dotyku) oraz to, że jak zapewnia producent, piasek ma nigdy nie wyschnąć.

Czy ma jakieś wady?2016-09-13 14-56-20

Jedyne co jest na minus, choć to pewnie też sprawa indywidualna to jego zapach. Dla mnie trochę drażniący i zdecydowanie zbyt intensywny, ale to naprawdę szczegół w porównaniu z dziecięcą frajdą, jaką daje zabawa nim.

Za recenzję dziękujemy mamie Alinie :)

Piasek Sands alive! marki EPLINE – zestaw klasyczny znajdziesz tu –> klik

Inne produtu marki Elpline znajdzesz tu –> klik

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Świetna zabawka, jedna z tych która dzieci chętnie się bawią i szybko się nie nudzi ;) Ciągle fascynuje mnie struktura tego piasku, jest bardzo przyjemny w dotyku, stąd pewnie też duża chęć do zabawy nim ;) Pozdrawiam !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *