Prawa ręka na zakupach

RECENZJA: układanka domino "Gra twarzy"

Patrząc na zabawki Lilki, bez zastanowienia mogę powiedzieć, że drewno u nas przeważa. Oczywiście plastikowym zabawką nie mówię nie i sama chętnie je kupuję, ale jednak te drewniane mają w sobie to coś. Wiem, że posłużą długo Lili, jej rodzeństwu, a w przyszłości pewnie sprezentujemy je innym dzieciom. Zabawki na długie lata.

Uczymy się nazywać emocje

Ostatnimi czasy zauważyłam, że Lilka podczas zabaw chętnie sięga po domino. Od kiedy zrozumiała o co chodzi w tej grze, gramy całą rodziną kilka razy dziennie.

Nasza ostatnia pozycja z tego rodzaju gier to drewniana układanka domino – gra twarzy od marki Pilch. Zabawka dzięki wyjątkowym ilustracjom jest troszkę inna i zdecydowanie ciekawi i przyciąga wzrok nie tylko najmłodszych.

Poza nietypowymi ilustracjami ludzkich emocji na twarzach dzieci, układanka domino Pilch zasługuję na plus za wykonanie. Zrobiona bardzo starannie. Wszystkie elementy są gładkie, równe, z pięknymi obrazkami. Plus oczywiście piękne pudełeczko z zasuwką. Dla mnie na dużą korzyść też piękny zapach drewna, który czuć cały czas podczas zabawy.

Gramy

Układanka domino Pilch to jak się okazuję nie taka zwykła i standardowa zabawka. Producent daję nam możliwość gry w dwie wersje domino, a na załączonej instrukcji dodatkowo mamy propozycje innych zabaw z dzieckiem, zabaw związanych z naszymi emocjami.

To już zdecydowanie pozycje dla trochę starszych dzieci, ale pomysł bardzo fajny. Jedne klocki – kilka możliwości zabawy. Oczywiście 3 letnie dziecko znajdzie też swoje własne pomysły na zabawy.

Dla mnie jako rodzica, układanka domino Pilch przemawia nie tylko wykonaniem, ale i pomysłem na grafikę, czyli grę twarzy. To ważne, żeby dziecko szybko uczyło się wszystkich emocji. Wiedziało dlaczego i w jakich momentach jak się zachowujemy. Nasza Lili bez problemu od razu odgadła wszystkie emocje z obrazków, ale pierwsze zabawy były dla nas dobrą okazją do opowiedzenia skąd te emocje się biorą.

Jako mama, bez zastanowienia mogę polecić układankę Pilch. Nada się już dla dzieci w wieku 3-4 lata, ale świetnie też sprawdzi się dla starszych, które wykorzystają potencjał dodatkowych propozycji do zabaw.

Dzięki pięknemu wykonaniu i opakowaniu naprawdę polecam zabawkę jako prezent.

Za recenzje dziękujemy Pani ALinie, mamie Lileczki :)

Układankę znajdziesz poniżej:

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *